بازارهای شناور اطراف بانکوک

» بازارهای شناور اطراف بانکوک


راهنمای گردشگری بازارهای سنتی شناور در اطراف بانکوک

امروزه ، بیشتر بازارهای رنگارنگ شناور در منطقه بانکوک برای گردشگران چشم نوازی می کند ، اما همچنین بسیاری از مردم محلی میوه های گرمسیری و سبزیجات تازه خود را از آن جا تهیه میکنند. با این وجود دلیل اصلی بازدید بسیاری از این بازارها ، غذایی است که در "آشپزخانه های شناور" تهیه می شود. این قایق ها از زمانی که تنها وسیله حمل و نقل بین شهرها و روستاهای همسایه بودند ، در رودخانه و کانال ها پیمایش می کردند و اکنون محل فروشندگان غذاهای محلی ، محصولات تازه و صنایع دستی محلی هستند. بیشتر همه آنها در خارج از شهر واقع شده اند ، بنابراین شما باید حداقل نیم روز یا بیشتر در برنامه سفر خود برای آن رزرو کنید.


· بازار شناور DAMNOEN SADUAK

محبوب ترین بازار شناور توریستی به طول100کیلومتر است که در (62 مایلی) جنوب غربی بانکوک واقع شده است. دارای کانال های باریکی به نام خلونگ است که از آن ها قایق های کوچک چوبی عبور می کنند و عمدتا با فروشندگان زن با پیراهن های سنتی و کشاورزان با کلاه های مخروطی روبرو می شوند . بعضی از قایق ها آن کلاه ها را به همراه میوه ، سبزیجات و ادویه ها ، به عنوان سوغاتی می فروشند. محصول تازه مستقیماً از مزرعه تهیه می شود و در بازار موجود به فروش میرسد.

برای دیدن همه اینها در تازه ترین و زنده ترین حالت ، زودتر از ساعت 7 صبح تا 9 صبح وارد بازار شوید. این بازارها ساعت 11 صبح بسته می شود (هر روز باز می شود).

برای رفتن به آنجا ، میتوانید از ترمینال اتوبوس جنوبی ("Sai Tai Mai") در بانکوک با یک اتوبوس به آن جا بروید یا راحت تر با یک تور بروید .


· بازار شناور تالینگ چان

دوستداران غذاهای دریایی نمی خواهند این بازار را در رودخانه ای کوچک و باریک که در کنار قایق های طولانی سنتی قرار دارد از دست بدهند ، جایی که هنوز خیلی توریستی نیست. آخر هفته ها مکانی پرانرژی است که مملو از خانواده های محلی میباشند که منتظر میگوهای بزرگ ، هشت پا و انواع ماهی های دیگر هستند . کسانی که گوشت را ترجیح می دهند ، کوفته مرغ نیز پیدا می کنند و اگر گیاهخوار هستید ، به دنبال سالاد پاپایا بروید یا یک آب میوه تازه امتحان کنید.

شنبه و یکشنبه ساعت 7 صبح باز می شود و ساعت 5 بعد از ظهر بسته می شود.

این بازار فقط 12 کیلومتر (7.5 مایل) خارج از بانکوک واقع شده است ، بنابراین سفر با تاکسی اصلا گران نیست.


· بازار شناور آمفاوا

دومین بازار محبوب شناور بانکوک با داشتن افراد محلی بیشتر، معتبر باقی مانده است. جاذبه اصلی غذاهای دریایی کبابی روی قایق های چوبی است ، اما اکنون غرفه هایی در اطراف خیابان های اطراف پخش شده است. فروشگاه های چوبی جذاب که کنار کانال قرار دارند ، سوغاتی و تنقلات می فروشند. بسیاری این بازار را جذاب ترین بازار شناور در اطراف بانکوک می دانند ، اما همچنین می تواند بسیار شلوغ باشد. این بازار در 50 کیلومتری شهر واقع شده است و شنبه ها و یکشنبه ها برگزار می شود.

برای رفتن به آنجا ، از ایستگاه جنوبی بانکوک سوار اتوبوس یا وانت شوید.


· بازار شناور KHLONG LAT MAYOM

این بازار که در روزهای شنبه و یکشنبه ، ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر برگزار می شود ، به دو منطقه تقسیم شده است که در آن می توانید از انواع غذاها لذت ببرید . یک طرف روی محصولات تازه تمرکز دارد ، در حالی که طرف دیگر برای وعده های غذایی پخته شده است . هنوز هم بیشتر اوقات یک بازار محلی است که تعداد بسیار کمی گردشگر دارد و بیشتر "کنار رودخانه" است تا "بازار شناور" اما هنگام تهیه غذا چندین قایق شناور وجود دارد. در نزدیکی آن غرفه هایی وجود دارد که لباس ، گیاهان و لوازم خانگی ارزان قیمت می فروشند.

تاکسی تنها راه رفتن از بانکوک است.


· بازار شناور BANG NAM PHEUNG

آخر هفته ها از ساعت 8 صبح تا 2 بعد از ظهر ، این یکی از جدیدترین بازارهای شناور در اطراف بانکوک است که رفتن به آنجا آسان نیست به همین دلیل کسانی که در این نزدیکی زندگی می كنند نه تنها برای تهیه میوه ها و سبزیجات خود ، بلكه برای لذت بردن از یك وعده غذایی سنتی تایلندی نیز به آنجا می روند . اگر می خواهید یک بازار شناور و بدون گردشگر را تجربه کنید ، اینجا جایی است که می خواهید بروید ، اما توجه داشته باشید که قایق های کمی دارد و غذا خوردن آن در کنار میزهای حاشیه رودخانه انجام می شود.

تنها راه مناسب برای رفتن به آنجا با تاکسی است.


مجله ارم بلاگ


آخرین مطالب این وبلاگراز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  ساخت وبلاگ